Dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie – Muzeum, historyk mediewista, profesor Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1993-2001 sekretarz generalny Polskiego Komitetu ds. UNESCO. Doradca Prezydenta m. st. Warszawy Lecha Kaczyńskiego oraz szef zespołu ds. oszacowania strat Warszawy i jej mieszkańców w okresie okupacji niemieckiej 1939–1945. W latach 2008-2012 wykładał na Uniwersytecie Paryskim (Sorbona) jako profesor gościnny. W 2013 r. odebrał nominację profesorską z rąk Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Jest wieloletnim przewodniczącym Stałego Komitetu Polskich Mediewistów, a także (od 1994 r.) redaktorem naczelnym międzynarodowego rocznika naukowego „Quaestiones Medii Aevi Novae”. W latach 2015-2017 pełnił obowiązki podsekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz łotewskim Krzyżem Oficerskim Krzyża Uznania.
Architekt krajobrazu i agronom, absolwentka Instituto Superior de Agronomia (1982). Magister architektury krajobrazu, University of Massachusetts (1984). Doktor nauk stosowanych, University of Aveiro (1992). Naucza w szkolnictwie wyższym od 30 lat. Członek krajowej rady ds. środowiska i zrównoważonego rozwoju Portugalii od 2013 r. Członek Komitetu Naukowego Fundacji Benetton (Włochy). Członek grupy roboczej ds. opracowania portugalskiej listy światowego dziedzictwa (Komisja Narodowa UNESCO) w 2015 i 2016 r. oraz ekspert z Portugalii w Stałym Komitecie Światowego Dziedzictwa UNESCO, 2014-2017. Prezes zarządu Portugalskiego Stowarzyszenia Ogrodów Historycznych od 2017 r.
Kierownik Katedry Konserwacji Architektury i Rewaloryzacji Krajobrazu Kulturowego Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Autorka wielu publikacji poświęconych m. in. historii ogrodów (w tym dwutomowego opracowania Ogrody na Śląsku przygotowanego z prof. W. Brzezowskim) oraz ich konserwacji i rewaloryzacji, także w kontekście autentyzmu.
Kierownik Działu Ogrodów Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie od lipca 2018 roku. Członek Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Ogrodnictwa oraz Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego. Architekt krajobrazu, absolwentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W zawodzie projektanta od 25 lat. Autorka wielu projektów zieleni, rewitalizacji terenów miejskich oraz rewaloryzacji zabytkowych założeń ogrodowych w Polsce. Słuchaczka studiów podyplomowych Ochrony i Konserwacji Zabytkowych Założeń Ogrodowych SGGW w Warszawie. Inspektor Nadzoru Terenów Zieleni SITO NOT.
Prezes zarządu Pałacu Łomnica Sp. z o.o. oraz Dominium Łomnica Fundacji Rozwoju Krajobrazu Kulturowego. Od 1991 r. angażuje się w ratowanie zrujnowanego w okresie powojennym rodzinnego Pałacu Łomnica w Kotlinie Jeleniogórskiej na Dolnym Śląsku. Razem z mężem oraz licznymi entuzjastami zabytków i konserwatorami zabytków z Polski i całej Europy udało jej się stworzyć w Łomnicy centrum kulturalne, które poprzez swoje aktywności i dawanie przykładu inicjowało i inspirowało wiele podobnych inicjatyw i inwestycji na obszarze zwanym dziś Doliną Pałaców i Ogrodów. Na terenie zespołu pałacowo-parkowego znajdują się obecnie: hotel, restauracje, sklepy oraz muzeum pałacowe z multimedialną, stałą wystawą. Łomnica jako przedsiębiorstwo oraz siedziba Fundacji Dominium Łomnica jest przykładem integracji aktywności gospodarczej z działalnością kulturalno-charytatywną. Fundacja wykonuje szereg zadań na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony walorów krajobrazu kulturowego m. in. poprzez organizację cyklicznych kiermaszów w celu wzmacniania identyfikacji lokalnej społeczności z dziedzictwem kulturowym. Pałac Łomnica, jako atrakcja turystyczna, jest dziś znany w kraju oraz poza jego granicami.
Koordynator Ogrodów Boboli - Galerie Uffizi (Florencja), kierownik Działu Ogrodów i kurator dziedzictwa kulturowego Galerii Uffizi. Absolwentka Leśnictwa i Nauk o Środowisku Uniwersytetu we Florencji; obroniła doktorat w dziedzinie proekologii na Wydziale Architektury tejże uczelni. Magister Nauk o Bezpieczeństwie Środowiska Uniwersytetu Rzymskiego. Jako kierownik Działu Ogrodnictwa, od 2017 roku jest zaangażowana w zarządzanie Ogrodami Boboli w zakresie projektów restauracyjnych, dostępności, promocji, badań naukowych, rozwoju działalności kulturalnej i partnerstw. Członek Komitetu naukowego Europejskiej Sieci Ogrodów Historycznych. Wcześniej była oficerem Krajowego Korpusu Leśnictwa, pracowała jako kierownik w sektorze wina i współpracowała przy projektach odbudowy starożytnego krajobrazu wiejskiego.
Historyk sztuki, kustosz dyplomowany, członek Stowarzyszenia Historyków Sztuki. Od 1996 r. pracownik, a od kwietnia 2019 r. kierownik Muzeum Pałacu w Rogalinie, Oddziału Muzeum Narodowego w Poznaniu. Współautorka zakończonej w 2015 r. kompleksowej rewaloryzacji i modernizacji zespołu pałacowo-parkowego w Rogalinie, uznanego w 2018 r. za Pomnik Historii. Autorka ponad 30 publikacji i opracowań, będących owocem badań nad architekturą wielkopolską, mecenatem rodziny Raczyńskich oraz dziejami ich rodowej siedziby, w tym ogrodu i parku.
Historyk sztuki i architekt krajobrazu. Członek honorowy i była przewodnicząca Międzynarodowego Komitetu Naukowego Krajobrazów Kulturowych ICOMOS-IFLA. Była dyrektor Master Course on Cultural and Natural Heritage: innovation, research and development, Andalucía International University. Członek l'Institut Européen de Jardins et Paysages. Jej wiedza specjalistyczna związana jest z teorią i praktyką krajobrazów kulturowych oraz badaniami, restauracją, ochroną i zarządzaniem historycznymi ogrodami. Opracowała również ekspertyzy związane z nominacjami do światowego dziedzictwa (proces oceny, spotkania ekspertów, konsultacje itp.). W ciągu ostatnich 15 lat organizowała także seminaria, wystawy i wykładała na arenie międzynarodowej nt. krajobrazów kulturowych. Jest dyrektorem biura ATP, zajmującego się architekturą krajobrazu; realizowała także projekty planów zagospodarowania przestrzennego i restauracji zabytkowych ogrodów. Jej publikacje obejmują historyczne ogrody, restaurację, zarządzanie, krajobrazy kulturowe itd.
Jest architektem krajobrazu. Od 2000 roku współpracuje z Królewskimi Ogrodami w Danii (od 2004 roku jako kierownik działu w Duńskim Ministerstwie Kultury). Głównym celem jego pracy z ogrodami królewskimi było ich pełne przywrócenie oraz rozwój, zgodnie z ogólnym założeniem zaprezentowania 400-letniej historii Królewskich Ogrodów w Danii. Wraz z postępem działań nieustannie koncentruje się na optymalizacji procesu ich konserwacji i opracowywaniu nowych koncepcji współpracy z kontrahentami oraz partnerstwa z użytkownikami i innymi instytucjami.
Szefowa Służby ds. Ogrodów, Lasów i Sadów Alhambry oraz Generalife Commission. Inżynier leśnictwa, absolwentka Higher Technical School of Agricultural and Forestry Engineers na Uniwersytecie w Kordobie (2001). W Alhambrze i Generalife Board szczególnie zwraca uwagę na prace prowadzone w zakresie oceny krajobrazu kulturowego i usług ekosystemowych oraz jego interakcji ze społeczeństwem, w tym działań w zakresie odbudowy krajobrazu, zarządzania różnorodnością biologiczną i odtwarzania starodawnych upraw. Przez 8 lat była szefem Służby Chronionych Obszarów Naturalnych przy Rządzie Regionalnym (Junta de Andalucía), koordynując chronione obszary naturalne w prowincji Granada, wdrażając zarządzanie siecią Natura 2000 i odpowiadając za użytkowanie publiczne przestrzeni naturalnych, zarządzanych przez andaluzyjską administrację regionalną. W latach 2001–2007 rozwijała współpracę z administracją środowiskową (programy rekultywacji obszarów po pożarach, odbudowa brzegów rzek, zabiegi leśne, systemy walki z ogniem itp.).
Architekt krajobrazu na Uniwersytecie Technicznym w Dreźnie. Od 1984 r. pracuje w instytucjach Klassik Stiftung Weimar, gdzie jest konsultantem ds. konserwacji zabytków ogrodniczych od 1987 r. Od tego czasu związana także z ogrodami klasyków weimarskich, w tym, z dwoma ogrodami poety Johanna Wolfganga von Goethe. W 1998 r. Ogrody Goethego, a także większość innych ogrodów i parków w Weimarze pozostających pod jej opieką, zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jako zespół „Klasyczny Weimar”. Angelika Schneider jest członkiem grupy roboczej „Historyczne ogrody” Niemieckiego Towarzystwa Ogrodnictwa i Kultury Regionalnej.
Brytyjski historyk sztuki i dziennikarz, kierownik ds. produkcji ogrodów i roślin w Historic Royal Palace, organizacji charytatywnej zarządzającej sześcioma byłymi pałacami królewskimi w Wielkiej Brytanii, w tym: Pałacem Hampton Court, Tower of London oraz Hillsborough Castle and Gardens. Jego praca polega na nadzorowaniu działalności szkółki i ogrodu kuchennego w Pałacu Hampton Court, pozyskiwaniu roślin, promowaniu aktywności działu ogrodniczego poprzez rozmowy, artykuły i blogi oraz udzielaniu porad zespołom ogrodniczym w kwestiach takich jak zwalczanie szkodników i chorób. Wcześniej Ian pracował w kilku znanych ogrodach, uznawanych za dziedzictwo Zjednoczonego Królestwa, uczestnicząc także w badaniach roślin w RHS Garden Wisley, oraz jako lider zespołu w Sir Harold Hillier Gardens, Hampshire. Uzyskał tytuł magistra w zakresie historii sztuki i dziennikarstwa oraz nagrodę RHS Master of Horticulture, co potwierdza jego wysokie kompetencje w obecnej roli i działalności.
Christine Waage Rasmussen jest architektem krajobrazu i doktorem teorii odtwarzania ogrodów. Pracuje jako specjalny konsultant w Agencji ds. Kultury i Pałaców przy Duńskim Ministerstwie Kultury. Współpracuje z ogrodami królewskimi w Danii od 2005 r. Opiekuje się ogrodami zamkowymi w Fredensborg i Frederiksborg, które obydwa są założeniami barokowymi, datowanymi na około 1720 r. Jest ponadto odpowiedzialna za projekty restauracyjne, opracowuje plany perspektywiczne ogrodów królewskich oraz artykuły i książki o historii królewskich ogrodów, pracach prowadzonych na rzecz ich utrzymania i ochrony.
Historyk sztuki, wykładowca, specjalistka w zakresie historii sztuki ogrodowej i rewaloryzacji ogrodów zabytkowych oraz krajobrazu kulturowego, członek Rady Ochrony Zabytków przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Sekretarz Generalny PKN ICOMOS, członek Międzynarodowego Komitetu ICOMOS-IFLA ISCCL, była wiceprzewodnicząca komitetu na Europę, ekspert wpisu obiektów na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO z ramienia ICOMOS, Główny Specjalista ds. Ogrodów Historycznych Muzeum Łazienki Królewskie. Publikuje na temat historii, ochrony i rewaloryzacji ogrodów zabytkowych, bierze udział w specjalistycznych konferencjach krajowych i zagranicznych.
Historyk sztuki, od 1990 r. Dyrektor Muzeum - Zamek w Łańcucie. Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Od 1980 r. pracownik merytoryczny w Muzeum - Zamek w Łańcucie, zajmujący się dokumentacją i naukowym opracowaniem zbiorów oraz ich popularyzacją. Autor i inicjator szeregu publikacji z zakresu historii i działalności artystycznej związanej z zespołem zamkowo-parkowym w Łańcucie oraz projektów i wytycznych konserwatorskich, służących jego rewaloryzacji. Współtwórca międzynarodowego programu naukowo-badawczego i cyklu dorocznych konferencji naukowych, organizowanych w Łańcucie i w Zofiówce w Humaniu pn. ,,Zabytkowe parki i ogrody jako element dziedzictwa kulturowego i ośrodki badań dendrologicznych’’. Współautor programów remontowo-konserwatorskich, realizowanych od 2005 r. w oparciu o środki europejskie. Członek SHS, ICOMOS, ICOM, Rady ds. Muzeów i Miejsc Pamięci Narodowej przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz rad muzeów, m. in. w: Zamku Królewskim w Warszawie, Wilanowie, Łańcucie, Kozłówce i Pszczynie.
Prezydent Światowej Federacji Stowarzyszeń Różanych. Wybrana na stanowisko prezesa WFRS w 2018 r. Córka założycielki WFRS - Lily de Gerlache. Od najmłodszych lat śledziła i pomagała matce podczas prawie wszystkich wystaw różanych, organizowanych przez Belgijskie Królewskie Narodowe Towarzystwo Róż. Jej pierwszy kontakt z Federacją miał miejsce podczas Światowej Konwencji Beneluksu w 1997 roku.
Inżynier, planista przestrzenny, Urban Planner (AKNW). Właściciel Plan+ w Dortmundzie (Niemcy), firmy zajmującej się doradztwem w zakresie planowania urbanistycznego i regionalnego, turystyki i rozwoju kultury od 2000 r. Jego obecne działania koncentrują się na: Regionalnych Szlakach Ogrodowych - Międzynarodowej Wystawie Ogrodowej IGA2027, Metropole Ruhr - ekspertyzach i rekomendacjach 2019-2020, Urban Links 2 Landscape (Interreg Europe) - opracowaniu i zarządzaniu projektem 2018-2022, NAGRADZANIU DZIEDZICTWA w ramach Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego - opracowywaniu i zarządzaniu projektami 2018-2019, European Garden Award - opracowywaniu i zarządzaniu projektami od 2010 r., European Garden Heritage Network EGHN - międzynarodowe zarządzanie projektami i ich rozwój od 2003 r. Wybrane, wcześniejsze prace: Hybrid Parks (Interreg 4c) - opracowanie i koordynacja projektu 2012-2015, Garden Tourism North Rhine-Westphalia - członek zespołu zarządzania projektami 2013-2015, Uniwersytet w Dortmundzie, Instytut Planowania Przestrzennego - badacz w projektach krajowych i międzynarodowych 1985-1999.
Przez ponad dziesięć lat pracował w sektorze turystyki i usług w Lloret de Mar, gdzie prowadził różne firmy rodzinne, zajmujące się hotelarstwem i branżą turystyczną. Od 2000 r. kierownik sprzedaży ważnej, niemieckiej, międzynarodowej firmy produkującej wyroby przemysłowe, motoryzacyjne i budowlane. Należy do wielu podmiotów i stowarzyszeń, w których pełni liczne obowiązki. Obecnie, jest Radnym ds. Dziedzictwa Kulturowego Rady Miasta Lloret de Mar. Ponadto, reprezentuje Ogrody Santa Clotilde w Lloret de Mar w Europejskiej Sieci Ogrodów Historycznych ENHG.
Hodowca nowych odmian róż. Projektant ogrodów. Członek Amerykańskiego Towarzystwa Hodowców Róż, Członek Klubu Hodowców przy Światowej Federacji Towarzystw Różanych. Założyciel i pierwszy prezes Polskiego Towarzystwa Różanego. Pasjonat i znawca tematu.
Zastępca dyrektora Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie od września 2018 roku. Historyk sztuki, manager. W latach 2016-2018 była dyrektorem NAC Narodowego Archiwum Cyfrowego, a wcześniej kierownikiem Działu Edukacji Muzeum Narodowego w Warszawie. Absolwentka UKSW, UJ, IS PAN. Członkini Rady Programowej Filmoteki Narodowej Instytutu Audiowizualnego. Autorka wielu projektów, scenariuszy i artykułów z dziedziny popularyzacji wiedzy i edukacji o dziedzictwie narodowym.
Architekt krajobrazu, absolwentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (1992). Doktorat na wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej (2003). Adiunkt w Katedrze Architektury Krajobrazu na Wydziale Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu SGGW w Warszawie. W latach 2010–2016 kierowała Studiami Podyplomowymi Ochrony i Konserwacji Zabytkowych Założeń Ogrodowych. Jej zainteresowania badawcze obejmują historię sztuki ogrodowej, projektowanie konserwatorskie zabytkowych założeń ogrodowych oraz historię, kompozycję i zasoby roślinne polskich ogrodów botanicznych jako szczególnych obiektów architektury krajobrazu. Autorka i współautorka kilkudziesięciu prac naukowych, współautorka planów ochrony parków krajobrazowych. Członkini Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego oraz Społecznej Rady Ochrony Dziedzictwa Kulturowego przy Prezydencie m. st. Warszawy.
Architekt krajobrazu. Absolwentka Oddziału Architektury Krajobrazu na Wydziale Ogrodniczym SGGW (1992) oraz Podyplomowych Studiów Ochrony i Konserwacji Zabytkowych Założeń Ogrodowych SGGW w Warszawie (1997) – obie prace dyplomowe wykonane pod kierunkiem prof. dr hab. Longina Majdeckiego. Doktorat uzyskany na SGGW w Warszawie (2002). Od 1994 r. zatrudniona na macierzystej uczelni (asystent w Katedrze Urządzania i Pielęgnowania Krajobrazu SGGW; obecnie – adiunkt w Katedrze Architektury Krajobrazu SGGW w Warszawie). Członek Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego i Stowarzyszenia Architektów Polskich. Zawodowo i naukowo konsekwentnie związana z problematyką historii sztuki ogrodowej oraz konserwacji i pielęgnacji zabytkowych parków i ogrodów, a także zieleni miejskiej (główna domena – Warszawa). Autorka publikacji w tym zakresie, ekspertyz, opracowań studialnych i projektowych. Promotor licznych prac dyplomowych wykonanych na kierunku architektura krajobrazu SGGW (prace inżynierskie, magisterskie oraz w ramach PSOiKZZO).
Członek PKN ICOMOS, absolwentka studiów w zakresie architektury krajobrazu na Wydziale Ogrodniczym - OAK SGGW. Posiada praktykę w zakresie projektowania architektury krajobrazu w Schwabach /RFN/ oraz urządzaniu ogrodów i parków w Norymbergii. Pracowała jako stażysta, potem adiunkt w Katedrze Urządzania i Pielęgnowania Krajobrazu, Katedrze Architektury oraz asystent w Katedrze Urządzania i Pielęgnowania Krajobrazu SGGW. Ukończyła z wyróżnieniem Podyplomowe Studium Ochrony i Konserwacji Zabytkowych Założeń Ogrodowych. Do 2014 roku prowadziła prywatną praktykę projektową w zakresie ochrony i konserwacji zabytków ogrodowych i krajobrazu kulturowego. Współpracowała z Podyplomowym Studium Konserwacji Zabytków Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej oraz Studium podyplomowym Ochrona Dziedzictwa Kulturowego Politechniki Warszawskiej. W latach 1997-2009 Kierownik Podyplomowego Studium Ochrony i Konserwacji Zabytkowych Założeń Ogrodowych SGGW, 2000-2005 kierownik Pracowni Projektowania w Katedrze Architektury Krajobrazu. Współpracowała z wydawnictwami Arkady i PWN przy wydaniu publikacji dotyczących historii ogrodów (m.in. konsultant Historii ogrodów P. Hobhouse, wyd. Arkady 2005, współautor Historii Ogrodów L. Majdecki, wyd PWN 2007-2008). Konsultant Krajowego Ośrodka Badań i Dokumentacji Zabytków w Warszawie w Pracowni Projektowej (2006), 2006 – 2012 członek Głównej Komisji Konserwatorskiej RP - dwie kadencje, Obecnie prowadzi praktykę zawodową w zakresie ochrony i rewaloryzacji zabytków ogrodowych.
Od 1979 zatrudniony w Instytucie Architektury Krajobrazu Politechniki Krakowskiej. Równolegle – główny specjalista w Oddziale Terenowym NID w Krakowie. Rzeczoznawca Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakresie ochrony krajobrazu kulturowego. Autor i współautor ponad stu pięćdziesięciu publikacji z zakresu ochrony i kształtowania krajobrazu oraz ponad dwustu studiów projektów, realizacji oraz ekspertyz. Za działalność w dziedzinie ochrony i kształtowania krajobrazu nagrodzony, między innymi Brązowym i Srebrnym Medalem Ministra Kultury Gloria Artis – Zasłużony Kulturze, nagrodą SKZ im. Prof. Gerarda Ciołka za zasługi w dziedzinie krajobrazu kulturowego i promowanie tej problematyki w kraju i zagranicą, Honorowa Odznaką za zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Członek Państwowej Rady Ochrony Przyrody (od 2002), Rady Ochrony Zabytków przy Ministrze Kultury (2004 – 2007 i od 2016 – 2019 Zastępca Przewodniczącego Rady), Głównej Komisji Konserwatorskiej przy Generalnym Konserwatorze Zabytków (2012-2016 i od 2017), Rad Naukowych Parków Narodowych: Tatrzańskiego (od 1992), Świętokrzyskiego (od 2002). Członek Rady Nadzorczej NFOŚiGW (kilkakrotnie, obecnie od roku 2015) Wiodący autor planu ochrony Parku Kulturowego Stare Miasto w Krakowie (z K. Wielgusem i zespołem 2011/13) – Nagroda Miasta Krakowa w dziedzinie Nauki i Techniki 2013. Od marca 2019 – zastępca Przewodniczącego Krajowej Komisji Ocen Oddziaływania na Środowisko.
Dyrektor Instytutu Architektury Krajobrazu Politechniki Krakowskiej i profesor tejże uczelni. Od 1988 r. zatrudniona w Zakładzie Architektury Krajobrazu WA PK. Początkowo uczyła na kierunku Architektura i Urbanistyka, a od 2001 na utworzonym rok wcześniej kierunku Architektura Krajobrazu, gdzie prowadzi m. in.: Projektowanie Zintegrowane, Historię Architektury i Sztuki Ogrodowej, Historię Kształtowania Przestrzeni i Planowanie Przestrzenne oraz Projektowanie Dyplomowe. Brała udział w kilkunastu zagranicznych wyjazdach studialnych, m. in. do Anglii, w celu uzupełnienia studiów w zakresie problematyki „ogrodów angielskich” (grant KBN), w 2 wyjazdach studialnych do Brazylii (grant KBN) gdzie w zespole zajmowała się badaniami nad dziedzictwem architektonicznym polskiej emigracji w Brazylii, w 2 wyjazdach do Japonii związanych z japońsko-polskim projektem Studia porównawcze ochrony i użytkowania historycznych miast Kyoto, Kanazawa, Kraków i Warszawa. Od 2003 r. uczestnik międzynarodowego programu LE:NOTRE. W okresie 2005-2012 dwukrotnie prodziekan ds. studenckich na WA PK, a od 2010 do 2015 koordynator ds. rozwoju potencjału dydaktycznego WA – kierunek: Architektura krajobrazu w projekcie „Politechnika XXI wieku”, Kapitał Ludzki (współfin. przez UE). Od 2013 dyrektor Instytutu Architektury Krajobrazu i kierownik Zakładu Kompozycji i Planowania Krajobrazu.
Architekt krajobrazu. Pełnomocnik do spraw Gospodarki Drzewostanem Parkowym Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Specjalista w zakresie inwentaryzacji, waloryzacji i prac konserwatorsko – pielęgnacyjnych, prowadzonych w drzewostanach historycznych. Zawodowo interesuje się arborystyką i dendrologią. Członek Polskiej Rady Arborystyki i Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego. Inspektor Nadzoru Terenów Zieleni NOT SITO. Autor i współautor ekspertyz i opinii dendrologicznych m. in. dotyczących drzew pomnikowych.
Architekt krajobrazu, absolwent SGGW w Warszawie (studia magisterskie), Politechniki Warszawskiej (podyplomowe studium urbanistyki, planowania przestrzennego i gospodarki przestrzennej). Nieprzerwanie w zawodzie związany z architekturą krajobrazu, kolejno: Biuro Budownictwa Komunalnego STOLICA, Ośrodek Ochrony Zabytkowego Krajobrazu (dawny Zarząd Ochrony i Konserwacji Zespołów Pałacowo Ogrodowych). Od ponad 25 lat prowadzący praktykę prywatną, wspólnik spółki cywilnej OGRÓD, PARK, KRAJOBRAZ® , w której powstały projekty odtworzenia Ogrodów Zamku Królewskiego w Warszawie. Autor ponad 400 opracowań i dokumentacji projektowych dla współczesnych obiektów architektury krajobrazu oraz rewaloryzacji zabytkowych ogrodów. Dopełnieniem działalności z zakresu architektury krajobrazu jest od ponad 20 lat prowadzona zawodowa praktyka radiestezyjna i badania nad środowiskiem energetycznym człowieka. Prezes Stowarzyszenia Rzeczoznawców Radiestezji. Członek Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP.
Architekt krajobrazu, absolwent SGGW w Warszawie (studia magisterskie i podyplomowe studium ochrony i konserwacji zabytkowych założeń ogrodowych) i Politechniki Warszawskiej (podyplomowe studium urbanistyki, planowania przestrzennego i gospodarki przestrzennej), stypendysta Fulbrighta (studia krajobrazu amerykańskich pól bitewnych). Aktywny w zawodzie od ponad 40 lat. Członek Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP oraz Polskiego Komitetu Narodowego ICOMOS. Autor i współautor ponad 400 różnych dokumentacji, z których ok. 30% stała się podstawą do realizacji obiektów, takich jak parki, ogrody, skwery, zieleńce, cmentarze, tereny sportowe i rekreacyjne, mieszkaniowe, komunikacyjne, place zabaw i inne. Wspólnik spółki cywilnej OGRÓD, PARK, KRAJOBRAZ®, w której powstały projekty odtworzenia ogrodów Zamku Królewskiego. Niezawodowo zajmuje się muzyką, uznając ją za pokrewną architekturze.
Członek Zarządu Związku Szkółkarzy Polskich, właściciel firmy Park – M – lidera rynku architektury krajobrazu i zagospodarowania terenów zieleni w Polsce, firmy, która realizuje najbardziej prestiżowe inwestycje na terenie całego kraju, jest odpowiedzialna m. in. za rewaloryzację Ogrodów Zamku Królewskiego w Warszawie, Ogrodu przy Pałacu Branickich w Białymstoku oraz Parku przy domu urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Grupa Park - M zatrudnia obecnie około 500 pracowników, posiada ponad 40 ha powierzchni produkcyjnej rośliny, rocznie realizuje kilkaset inwestycji.
Specjalista ds. Projektowych firmy Rain Bird Europa – producenta automatycznych systemów nawadniających. Odpowiedzialny za wsparcie techniczne i wdrażanie systemów nawadniania na terenie Polski i Europy Wschodniej. Absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej oraz Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości. Z wykształcenia architekt, od 10 lat zajmujący się wyposażeniem przestrzeni publicznej oraz technicznym wsparciem sprzedaży. Projektant elementów małej architektury, pawilonów handlowych, elementów informacyjnych i technicznych.
Absolwent Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku Ogrodnictwo (mgr inżynier). Członek Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Ogrodnictwa SITO. Inspektor nadzoru terenów zieleni SITO NOT. Projektant systemów nawadniających w firmie TANAKE od 2009 roku. Konsultant ds. systemów nawadniających, specjalista w zakresie systemów sterowania. Autor wielu projektów systemów nawadniających w obszarach mieszkaniowych, komercyjnych i przestrzeni publicznych.
Architekt krajobrazu, inspektor nadzoru terenów zieleni, specjalistka w zakresie ochrony i konserwacji zabytkowych założeń ogrodowych, zabytkoznawstwa i konserwatorstwa architektury historycznej oraz prawa zamówień publicznych. Absolwentka Akademii Rolniczej we Wrocławiu, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Członek Polskiego Komitetu Narodowego ICOMOS oraz komitetu naukowego przy European Network of Historic Gardens (Girona). Członek Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu, Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Ogrodnictwa. Od 2016 roku opiekun Ogrodów Zamku Królewskiego w Warszawie oraz zastępca kierownika Zespołu ds. Odtworzenia Ogrodów Dolnych Zamku Królewskiego w Warszawie. Współpracuje z European Heritage Garden Network oraz European Buxus and Topiary Society. Od 2009 roku prowadzi własną pracownię architektury krajobrazu. Bierze udział w specjalistycznych konferencjach branżowych polskich i zagranicznych. Tworzy ekspertyzy dendrologiczne, programy prac konserwatorskich, współpracuje z konserwatorami zabytków w zakresie zieleni zabytkowej, parków zdrojowych i historycznych, realizuje projekty ogrodów i parków na terenie Polski i Słowacji.
Historyk, absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Studium Polityki Zagranicznej w Akademii Dyplomatycznej Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Doktorant na Wydziale Nauk Politycznych Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku. W latach 2005-2012 członek Stowarzyszenia Pamięci Powstania Warszawskiego 1944. Od 2010 r. członek Polskiego Towarzystwa Heraldycznego. Autor publikacji popularnych i naukowych. Zainteresowania badawcze skupia na historii politycznej XX wieku, symbolice politycznej, ceremoniale i protokole dyplomatycznym. Od 2005 r. związany z Zamkiem Królewskim w Warszawie. W swojej pracy zawodowej łączy praktykę organizacji współczesnych uroczystości oficjalnych ze studiowaniem tradycji państwowych Zamku okresu międzywojennego. Tej tematyce poświęca również swoje wykłady i prelekcje. Współpracuje z European Network of Historic Gardens.
Od 20 lat pracuje w Zamku Królewskim w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywał kolejno w działach: Oświatowym, Imprez i Protokołu oraz Marketingu (od 2018 r. kierownik Działu Marketingu). Organizator licznych, prestiżowych wydarzeń kulturalnych, koncertów, festiwali, konferencji, gal, uroczystości państwowych i międzynarodowych z udziałem szefów państw i rządów. Koordynator z ramienia Zamku wizyt m. in. Prezydentów Stanów Zjednoczonych Ameryki: p. Baracka Obamy i p. Donalda Trumpa. Prowadził główne uroczystości otwarcia Ogrodów Dolnych Zamku Królewskiego w Warszawie w maju 2019 r.